![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6338260
*
nr 633 8260
Spegel
barockstil, höjd: 62
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2010
kl 19:45:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 19:53:38
1
400 kr
4/4 14:11:54
2
450 kr
4/4 16:48:54
3
750 kr
5/4 18:10:43
4
750 kr
5/4 18:11:37
4
850 kr
5/4 18:18:45
3
950 kr
5/4 18:48:18
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 633 8260
Spegel
barockstil, höjd: 62
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 19:53:38 | 1 | 400 kr |
4/4 14:11:54 | 2 | 450 kr |
4/4 16:48:54 | 3 | 750 kr |
5/4 18:10:43 | 4 | 750 kr |
5/4 18:11:37 | 4 | 850 kr |
5/4 18:18:45 | 3 | 950 kr |
5/4 18:48:18 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53